O NÁS

Jedineční lidé, jedinečný příběh

ORGANIZAČNÍ TÝM


Tomáš Pokstefel, 21 let

...je jednou z nejvýraznějších osob naší firmy. To dokazuje i fakt, že je společníkem, jednatelem a hlavním organizátorem všech akcí, která tato firma doposud uspořádala. Spravuje sociální sítě (Facebook, Instagram), ale i samotné webové stránky. Kromě toho také komunikuje se zákazníky všemi možnými prostředky a na starost má veškeré finance, včetně účetnictví.  

Štěpán Pokstefel, 21 let

...je jedním ze společníků a zakládajících členů firmy Western Mříčná. K tomu patří i mezi hlavní organizátory všech akcí, která tato firma doposud uspořádala. Jeho hlavním úkolem je navrhnout, ale také postavit či vyrobit všechny důležité komponenty, rekvizity nebo samotné objekty pro konkrétní akci. Lhostejné mu nejsou ani pyrotechnické efekty.

Oba dva jsou zodpovědní za celý tým a vydávají všechna důležitá rozhodnutí. 

REALIZAČNÍ TÝM

LIDÉ, BEZ KTERÝCH BYCHOM TO NEZVLÁDLI

Štěpánka Holmanová
Marek Král
Klára Křížová
Viktorie Lidaříková
Marek Mečíř
Pavlína Nová
Matyáš Ott
Barbora Prokorátová
Karolína Přibylová
Ondřej Přibyl
Honza Řehořek
Janis Sachinidis

DŮLEŽITÉ MILNÍKY NA NEUVĚŘITELNÉ CESTĚ

NÁŠ PŘÍBĚH

Podívejte se s námi na klíčové momenty v historii naší firmy. Na naše dětské začátky, ale i na to, jak jsme se stali uznávanou skupinou lidí, která připravuje jedinečné akce nejen ve výjimečném prostředí Krkonoš. 
2014 - 2015

V roce 2014, kdy dvojčata Štěpán a Tomáš Pokstefelovi jakožto 12letí kluci jeli na tábor do největšího přírodního zábavního parku Šikland. Stačilo pouhých 14 dní na dětském táboře, v těsné blízkosti westernového městečka, a kluci si Divoký západ ihned zamilovali. Ještě tentýž rok si na své chalupě, která se nachází v podkrkonošské obci Mříčná, postavili malý amfiteátr, ve kterém si pro rodiče připravili krátké divadlo z dob dávno minulých. Amfiteátr se v té době skládal z jednoho domečku a dřevěných kulis, které představovaly Saloon, úřad sheriffa a stodolu...

Jelikož kluci dostali od svých rodičů velmi pěknou zpětnou vazbu, rozhodli se, že i v roce 2015 připraví něco podobného. Oslovili tedy své kamarády, se kterými připravili divadelní scénku s názvem Poker pro cca. 20 diváků, mezi kterými nesměli chybět rodiče, příbuzní, kamarádi a jejich známí. I od nich se dočkali velké pochvaly, díky čemuž dostali nápad, který pojmenovali Westernový den. Nikdo však netušil, že kluci a jejich tým vytvoří tradici, která se opakovala každoročně, a to bez přestávky celých 5 let.

První divadlo v přírodním amfiteátru (Mříčná, rok 2015)
První divadlo v přírodním amfiteátru (Mříčná, rok 2015)

2016 - 2020

20. srpna 2016 to všechno začalo...! Právě v tento den Štěpán a Tomáš Pokstefelovi společně se svými kamarády uspořádali první veřejný Westernový den 2016, na který se přišlo podívat zhruba 40 diváků. Díky obrovskému úspěchu se westernové dny pořádali pravidelně, a to vždy jednou v roce během jedné srpnové soboty. Každý westernový den byl výjimečný, neboť se v každém roce měnily divadelní představení, doprovodný program či westernové expozice. Měnil se i herecký a realizační tým, který chystal program vždy v pozměněném amfiteátru, který se postupem času rozrostl o nové kulisy či nejrůznější doplňky.

Westernové dny během 5 let dosáhly svého vrcholu. Jen v roce 2020 jsme ve westernovém městečku Mříčná přivítali přes 120 návštěvníků, díky čemuž jsme přesáhli i absolutní kapacitu návštěvnosti. Jelikož jsme návštěvníkům chtěli dopřát co nejvyšší komfort bez jakéhokoli omezení, rozhodli jsme se, že westernové dny zrušíme a vyzkoušíme něco nového, zajímavého, ale hlavně něco jedinečného.  

Divadelní příběh: Návrat zabijáka Jacka (Mříčná, rok 2016)
Divadelní příběh: Návrat zabijáka Jacka (Mříčná, rok 2016)
Přírodní amfiteátr (Mříčná, rok 2018)
Přírodní amfiteátr (Mříčná, rok 2018)

2021 - 2022

Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího... A právě proto skončila éra westernových dnů a začala se psát nová kapitola. Právě v tomto období se naši organizátoři Štěpán s Tomášem dostali do míst, ze kterých začali čerpat inspiraci jako malí chlapci. Ano, hádáte správně! Kluci se účastnili 28. a 29. letní sezony v zábavním parku Šikland, ve kterém si zkusili, jaké to je hrát v divadelních představení nebo moderovat různé show pro více jak 2 500 lidí! Kromě toho byli součástí i školních a firemních akcí, díky kterým poznali spoustu nových tváří, získali další inspiraci a naučili se věci, které se jen tak nevidí. 

I díky tomu se rozhodli, že si uspořádají první letní tábor s westernovou tématikou nebo jedinečnou a adrenalinovou akci zvanou Strašidelná stezka, která nemá v České republice obdoby. Byli pozváni i na další tematické akce nejen v Libereckém kraji, díky kterým se rozhodli ve svém počínání pokračovat, a nejen to! To, co přijde v nadcházejícím roce 2023, jen tak někdo nečekal.

Strašidelná stezka (Mříčná, rok 2022)
Strašidelná stezka (Mříčná, rok 2022)