O NÁS

Western Mříčná je komunita lidí, kteří se zaměřují na Divoký západ. Pro rodiny s dětmi nabízíme širokou škálu služeb a aktivit, které je přivedou do světa kovbojů, indiánů a dalších legendárních postav z amerického Divokého západu. Pro děti pořádáme zábavné a výukové programy nebo letní dětské tábory, které jsou zaměřeny na rozvoj dovedností, kreativity, týmovou práci a zábavy. Cílem je poskytnout dětem nezapomenutelné zážitky plné dobrodružství a rozvíjení jejich dovedností. Aktivity během tábora zahrnují sportovní hry, umělecké dílny, outdoorové aktivity, výlety do přírody a mnoho dalšího. Díky skvělému programu a úžasným vedoucím jsou naše tábory plné zábavy a dobrodružství, na které děti nikdy nezapomenou.

Naše firma Western Mříčná vznikla v roce 2016 a od té doby se zabývá pořádáním zábavních akcí s tematikou Divokého západu, které jsou vhodné snad pro všechny věkové kategorie. Inspirací pro založení této firmy byla láska k Divokému západu a chuť předat tento kousek americké kultury i českým rodinám. První akcí, kterou jsme uspořádali, byl Westernový den ve Mříčné, v malé obci nedaleko Jilemnice. Návštěvníci shlédli 3 divadelní představení, navštívili Indiánskou vesnici, kde se seznámili s indiánskou kulturou a užili si zábavu, kterou v okolí nepamatují.

NÁŠ PŘÍBĚH


2014 - 2015

V roce 2014, kdy dvojčata Štěpán a Tomáš Pokstefelovi jakožto 12letí kluci jeli na tábor do největšího přírodního zábavního parku Šikland. Stačilo pouhých 14 dní na dětském táboře, v těsné blízkosti westernového městečka, a kluci si Divoký západ ihned zamilovali. Ještě tentýž rok si na své chalupě, která se nachází v podkrkonošské obci Mříčná, postavili malý amfiteátr, ve kterém si pro rodiče připravili krátké divadlo z dob dávno minulých. Amfiteátr se v té době skládal z jednoho domečku a dřevěných kulis, které představovaly Saloon, úřad sheriffa a stodolu...

Jelikož kluci dostali od svých rodičů velmi pěknou zpětnou vazbu, rozhodli se, že i v roce 2015 připraví něco podobného. Oslovili tedy své kamarády, se kterými připravili divadelní scénku s názvem Poker pro cca. 20 diváků, mezi kterými nesměli chybět rodiče, příbuzní, kamarádi a jejich známí. I od nich se dočkali velké pochvaly, díky čemuž dostali nápad, který pojmenovali Westernový den. Nikdo však netušil, že kluci a jejich tým vytvoří tradici, která se opakovala každoročně, a to bez přestávky celých 5 let.


2016 - 2020

20. srpna 2016 to všechno začalo...! Právě v tento den Štěpán a Tomáš Pokstefelovi společně se svými kamarády uspořádali první veřejný Westernový den 2016, na který se přišlo podívat zhruba 40 diváků. Díky obrovskému úspěchu se westernové dny pořádali pravidelně, a to vždy jednou v roce během jedné srpnové soboty. Každý westernový den byl výjimečný, neboť se v každém roce měnily divadelní představení, doprovodný program či westernové expozice. Měnil se i herecký a realizační tým, který chystal program vždy v pozměněném amfiteátru, který se postupem času rozrostl o nové kulisy či nejrůznější doplňky. 

Westernové dny 5 let dosáhly svého vrcholu. Jen v roce 2020 jsme ve westernovém městečku Mříčná přivítali přes 120 návštěvníků, díky čemuž jsme přesáhli i absolutní kapacitu návštěvnosti. Jelikož jsme návštěvníkům chtěli dopřát co nejvyšší komfort bez jakéhokoli omezení, rozhodli jsme se, že westernové dny zrušíme a vyzkoušíme něco nového, zajímavého, ale hlavně něco jedinečného.


2021 - 2022

Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího... A právě proto skončila éra westernových dnů a začala se psát nová kapitola. Právě v tomto období se naši organizátoři Štěpán s Tomášem dostali do míst, ze kterých začali čerpat inspiraci jako malí chlapci. Ano, hádáte správně! Kluci se účastnili 28. a 29. letní sezony v zábavním parku Šikland, ve kterém si zkusili, jaké to je hrát v divadelních představení nebo moderovat různé show pro více jak 2 500 lidí! Kromě toho byli součástí i školních a firemních akcí, díky kterým poznali spoustu nových tváří, získali další inspiraci a naučili se věci, které se jen tak nevidí.

I díky tomu se rozhodli, že si uspořádají první letní tábor s westernovou tématikou nebo jedinečnou a adrenalinovou akci zvanou Strašidelná stezka, která nemá v České republice obdoby. Byli pozváni i na další tematické akce nejen v Libereckém kraji, díky kterým se rozhodli ve svém počínání pokračovat, a nejen to! To, co přijde v nadcházejícím roce 2023, jen tak někdo nečekal.


2023 - současnost

Již brzy, těšte se...!

Šiklův mlýn (2014)
Šiklův mlýn (2014)
První divadlo ve Mříčné (2015)
První divadlo ve Mříčné (2015)
I. Westernový den (2016)
I. Westernový den (2016)
V. Westernový den (2020)
V. Westernový den (2020)
Letní dětský tábor (2021)
Letní dětský tábor (2021)
Strašidelná stezka (2022)
Strašidelná stezka (2022)